• گردشگری هوشمند گامی نو در همراه کردن زنان مناطق محروم در اقتصاد خانواده

  • لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم / زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند/ رشد چهار درصدی مد

  • چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار در قزوین برگزار شد

  • کارگاه توانمند سازی زنان با استفاده از ظرفیت های ICT در فیروزکوه

  • مراسم معارفه مشاور امور بانوان، در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

Loading
Loading
  • گردشگری هوشمند گامی نو در همراه کردن زنان مناطق محروم در اقتصاد خانواده

  • لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم / زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند/ رشد چهار درصدی مد

  • چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار در قزوین برگزار شد

  • کارگاه توانمند سازی زنان با استفاده از ظرفیت های ICT در فیروزکوه

  • مراسم معارفه مشاور امور بانوان، در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد

Loading
با مسئول امور زنان و خانواده 3 5 1
گردشگری هوشمند گامی نو در همراه کردن زنان مناطق محروم در اقتصاد خانواده
رونق گرفتن گردشگری و افزایش فروش صنایع دستی در مناطقی که دارای ظرفیت های قابل توجه در این دو حوزه هستند، گامی فراگیر در جهت اشتغال خانواده با تاکید بر سهم بالای زنان در این چرخه است.
رویداد کارآفرینی دانش‌آموزی تینو تک با هدف توانمند سازی دختران جوان برگزار شد
در راستای استفاده از ظرفیت‌هایICT برای توانمندسازی دختران ، رویداد کارآفرینی دانش‌آموزی تینو تک ویژه دانش آموزان خلاق مقطع متوسطه در دبیرستان دخترانه اسلامشهر برگزار شد.
وزیر ارتباطات مطرح کرد: توسعه ICT در روستاها موجب رونق، اشتغالزایی و مهاجرت معکوس می شود / بحث توانمند سازی زنان با کمک فناوری اطلاعات در ایران نتایج درخشانی داشته است / آمادگی داریم در حوزه ICT ارتباطات مان را رشد دهیم و همکاری‌های مشترک با همسایگان داشته باشیم
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر امور زنان و خانواده افغانستان و رییس کمیته دولتی امور زنان جمهوری آذربایجان برای همکاری‌های مشترک جهت توانمندسازی زنان از طریق حوزه ICT اعلام آمادگی کرد.
نمایشگاه "عفاف و حجاب" با مشارکت دستگاه‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مرکزی افتتاح شد
نمایشگاه عفاف و حجاب همزمان با ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن با حضور زهرا فرجی، مدیر کل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری و لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی و مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان مرکزی افتتاح شد.
کارگاه آموزشی توانمند سازی بانوان برای کارآفرینی از طریق ICT در شهرستان محلات و روستای نخجیروان استان مرکزی برگزار شد
طرح ملی برگزاری کارگاه آموزشی "توانمند سازی بانوان برای کارآفرینی از طریق ICT" و " خانواده و فضای مجازی" توسط واحد فناوری اطلاعات اداره کل ICT استان مرکزی در شهر محلات و یکی از روستاهای تابعه آن برگزار شد.
لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن به زنان آموزش دهیم / زنان می توانند نقش موثری در اقتصاد دیجیتال داشته باشند/ رشد چهار درصدی مدیران زن وزارت ارتباطات در دولت دوازدهم
همزمان با هفته گرامی داشت مقام زن و ولادت دخت نبی اکرم (ص) مراسمی با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و بانوان شاغل در وزارت متبوع برگزارشد. در این مراسم وزیر ارتباطات گفت: قوام و انسجام خانواده ارزشمند است اما حفظ جان هم مهم است، در صدا و سیما یک فرد را می آورند که 27 بار کتک خورده و باز هم زندگی می کند. لازم نیست برای حفظ قوام خانواده تحمل در برابر کتک خوردن زنان را آموزش بدهیم، بلکه باید حمایت های لازم را به همراه آموزش کافی انجام دهیم تا زنان جامعه رشد کنند.
چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار در قزوین برگزار شد
چهاردهمین همایش زنان کارآفرین، زندگی و کار به همت انجمن زنان کارآفرین و اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین امروز یکشنبه-28 بهمن ماه- در دانشگاه بین المللی امام‌خمینی(ره) برگزار شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان میراث‌فرهنگی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری
تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست‌جمهوری به امضا رسید.
آرامش، آسایش و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم/توجه ویژه دولت به خانواده شهدا و ایثارگران
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه امنیت، آرامش و آسایش امروز در جامعه را مدیون خون شهدا و فداکاری جانبازان و آزادگان هستیم، گفت: دولت توجه ویژه ای به وضعیت خانواده معظم شهدا و ایثارگران دارد.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر به خوزستان؛ بازدید از مناطق سیل زده شهرستان
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: زنان سرپرست خانواده ای که بر اثر سیل اخیر دچار خسارت شده اند با همکاری و مشارکت دستگاه های اجرایی برای توانمندی اقتصادی مورد توجه قرار می گیرند.
سه طرح با تمرکز بر مناطق سیل زده خوزستان دنبال می شود
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: سه طرح حوزه زنان و خانواده با تمرکز بر مناطق سیل زده خوزستان با قوت و جدیت بیشتر در سال ۹۸ دنبال می شود.
مشهد میزبان نشست تشکل های اجتماعی زنان و خانواده
نشست منطقه ای تقویت رویکردهای مشارکت تخصصی در تشکل های اجتماعی زنان با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده شنبه هفتم اردیبهشت ماه به مدت ۴روز در برج سپید آغاز می شود.
ارزش «خانه‌داری» زنان ایرانی چقدر است؟
معصومه ابتکار؛ ایران در سال‌های ۸۵ و ۹۵ در زمینه فعالیت خانه‌داری زنان مطالعاتی انجام داده است، براساس این تحقیقات ارزش کار خانگی زنان در سال ۸۵، ۲۲ درصد جی دی پی ایران بوده که این رقم در سال ۹۵ به ۳۰ درصد رسیده است.
آغاز همکاری مشترک ایران و اندونزی برای توان افزایی اقتصادی زنان
در راستای اجرای تفاهم نامه همکاری میان ایران و اندونزی، هیئتی متشکل از نمایندگان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، جمعیت هلال احمر و استانداری تهران به کشور اندونزی سفر کرد.
۴۵ درصد زنان فاقد درآمد هستند/نرخ بیکاری زنان تحصیل‌کرده دو برابر مردان است
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده از افزایش روند نرخ بیکاری زنان در ١٠ سال گذشته خبر داد و گفت: این رقم در سال ٩٢ تا ١٩/٨ درصد رسیده است. حال آنکه شاخص نرخ بیکاری زنان با تحصیلات عالیه دو برابر مردان است.
مخالفت بهزیستی با برچسب زدن به زنان با ساخت «شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده»
در جلسه کارگروه تخصصی زنان و خانواده استانداری تهران راه اندازی سامانه «مشاوره کارآفرینی» و «ساخت شهرک بازتوانی زنان آسیب دیده» مورد بررسی قرار گرفت.
به مناسبت هفته حجاب و عفاف ؛ انتشار گزارش عملکرد موضوعی معاونت امور زنان و خانواده در حوزه تعمیق باورهای دینی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب
معاونت امور زنان و خانواده در هفته عفاف و حجاب اقدام به انتشار گزارش عملکرد موضوعی معاونت امور زنان و خانواده در حوزه تعمیق باورهای دینی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کرد.
امیدواری راکعی برای سهم ۳۰ درصدی زنان در کابینه دوازدهم
یک فعال حقوق زنان با بیان آنکه سالهاست برای حضور چشمگیر زنان در حوزه‌های تصمیم گیری، تصمیم سازی، برنامه ریزی و مدیریتی کلان تلاش می‌کنیم گفت: بدیهی است که تمام تلاش خود را خواهیم کرد که تعداد زنان بیشتری در کابینه دوازدهم حضور داشته باشند.
زنان نباید در حاشیه باشند/پیگیر حضور بانوان در هیات رئیسه مجلس هستیم
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: زنان به واسطه توانمندی ها و پتانسلی های فراوانی که در زمینه های مختلف دارند نباید در حاشیه باشند.