اخبار

بانوان با توجه به توانمندی هایشان می توانند در جایگاه مطلوب و مناسبی قرار گیرند

بانوان با توجه به توانمندی هایشان می توانند در جایگاه مطلوب و مناسبی قرار گیرند
جلسه هم اندیشی بانوان همکار شرکت ارتباطات زیرساخت با حضور دکتر عباسی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، دکتر رادفر مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور زنان و خانواده، مهندس طاهری معاون راهبردی و توسعه کسب و کار شرکت و دکتر قاضی دستیار مدیرعامل در امور بانوان , هجدهم اردیبهشت ماه سالجاری در سالن شهید نصراللهی برگزار شد .
دکتر عباسی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به سیاست های اعلام شده دولت مبنی بر تقویت حضور بانوان و استفاده از شایستگی های آنان گفت :  به نظر من اختصاص سی  درصد از ظرفیت مدیریت بانوان رقم حداقلی است و امیدوارم به رقم های بالاتری برسیم , به طور مثال در شرکت ارتباطات زیرساخت درصد تحصیلات بانوان بالاتر است و در بسیاری از اوقات بانوان شایستگی های خوبی دارند .

مدیرعامل شرکت به عدالت جنسیتی اشاره کرد و افزود : عدالت جنسیتی به معنای قرار دادن هرکس در جایگاه خود است به صورتی که یک خانم با توجه به توانمندی هایش در جایگاه مطلوب و مناسبی قرار گیرد .

دکتر عباسی اضافه کرد : در ITU  یکی از نکات مورد تاکید  برای حضور زنان در حوزه  ICT  است چراکه این حوزه پیشران جامعه ، اقتصاد و فرهنگ است و حضور زنان در این فضا به فرهنگ سازی خانواده ها کمک می کند و با حضور زنان در حوزهICT  از فرصت ها در فضای مجازی بهتر می توان استفاده کرده و تهدیدات را به حداقل برسانیم .

در شروع این جلسه دکتر رادفر مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور زنان و خانواده نیز گفت : مقام عالی وزارت همواره تاکید به اهتمام عملی از سوی مدیران حوزه وزارت به امور زنان و خانواده دارد و به همین دلیل ما در دولت تدبیر و امید شاهد انتصاب خانم ها در سمت های بالاتر ,  در مصادر تصمیم گیری و تصمیم سازی هستیم .

وی هدف و وظیفه امور بانوان را برقراری عدالت جنسیتی و رفع تبعیض دانست و خاطر نشان کرد : از دکتر قاضی می خواهم برنامه های خود را بر اساس برنامه 30 %  اعلامی رئیس جمهور مبنی بر ارتقا و انتصاب بانوان در سمت های مدیریتی به ما اعلام کنند و از بانوان همکار نیز در خواست می کنم با مطالعه مواد 230 و 101 قانون برنامه توسعه پنجم و ششم توسعه  چنانچه طرح و برنامه قابل دفاعی برای بانوان در نظر دارند برای اجرا به ما اعلام کنند .

از دیگر سخنران این مراسم مهندس طاهری معاون راهبردی و توسعه کسب و کار بود .

 وی با اشاره به عزم جدی دولت برای بکارگیری بانوان گفت :  این عزم بر روی شاخصهای ارزیابی دستگاهها تاثیر گذاشته و از اعمال سلیقه شخصی جلوگیری کرده است , بنابراین از  الزامات دستگاهی است که بانوان را ارتقا داده و از توانمندی شان استفاده کنند .

مهندس طاهری اذعان کرد : هر زمان شرائط مساوی و برابر وجود داشته باشد بدون شک خانم های همکار در برابر آقایان سهم مناسبی از ارتقا و از تخصص کسب خواهند کرد .

در پایان مهندس طاهری تاکید کرد : ما در گذشته شاهد بودیم هر زمانی که مشاور امور بانوان انتخاب شد و همه صمیمانه و گروهی در انجام فعالیت ها مشارکت داشتند  اتفاقات خوبی برای بانوان رقم خورد , لذا این بار هم از  همه خانم های همکار می خواهم که دکتر قاضی را یاری کرده تا با توجه به تاکیدات  مقام عالی وزارت شاهد تحقق , شکوفائی, رشد و ارتقاء بانوان همکار  باشیم   .

در ادامه این جلسه دکتر  قاضی  دستیار مدیر عامل در امور بانوان  تحقق سی درصدی انتصاب بانوان در سمت های مدیریتی تا سال 1400با توجه به بخشنامه ریاست جمهوری ،تشکیل پایگاه داده از اطلاعات بانوان شرکت ارتباطات زیرساخت،جلب مشارکت بانوان همکار و ایجاد انگیزه در پیگیری اساسی مطالبات،پیگیری جانشین پروری  را از برنامه های خود اعلام کرد.

وی افزود: تقویت بهداشت جسم و روان بانوان، تبیین جایگاه زن مسلمان در خانواده ،ارتقای تاثیر گذاری و هم افزایی در بانوان از دیگر برنامه هایی است که در دوران مسئولیت خود به طور جدی پیگیری خواهم کرد.

در پایان این هم اندیشی مدیرعامل به مسائل مطرح شده از سوی بانوان پاسخ داد.

 

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱۹۱

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید