اخبار

برگزاری سمینار آموزشی توانمند سازی زنان از طریق فناوری اطلاعات در شهرستان ماهدشت

برگزاری سمینار آموزشی توانمند سازی زنان از طریق فناوری اطلاعات در شهرستان ماهدشت
به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، سمینار آموزشی توانمند سازی زنان از طریق فناوری اطلاعات توسط سازمان فضایی ایران و با همکاری شهرداری ماهدشت در فرهنگسرای مهر این شهرستان برگزار شد.
فاطمه عسکری، مشاور رئیس سازمان فضایی ایران در امور بانوان در خصوص برگزاری این سمینار گفت: با توجه به برنامه ریزی ها و هماهنگی های صورت گرفته توسط امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، این سمینار های آموزشی در شهرستان ها و روستای مختلف در سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.
مشاور رئیس سازمان فضایی ایران خانواده و فضای مجازی و توانمند سازی زنان از طریق فناوری اطلاعات را از محورهای اصلی مطرح شده در این سمینار آموزشی برشمرد و افزود: فضای مجازی دنیایی بی کران از خلاقیت، نوآوری و تحول است و انسان ها می توانند با بهره گیری صحیح از آن زندگی بهتری برای خود بسازند.
وی ادامه داد: فناوری اطلاعات و فضای مجازی می تواند بستری مناسب برای پیشرفت اقتصادی و افزایش توانمندی کاربرانش باشد و در این بین زنان می توانند با بهره گیری از این امکانات علاوه بر انجام وظایف مادری و همسری خود در محیط امن خانه به توانمندسازی اقتصادی، علمی و فرهنگی خود بپردازند.
عسکری سهولت راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و استفاده از فناوری اطلاعات برای توسعه مشاغل سنتی را یکی از راه کارهای پیش رو برای تعالی دانست و گفت: مادران و زنان کشور عزیزمان می بایست با شناخت امکانات فضای مجازی و فرصت ها و تهدیدهای آن و افزایش توانایی های خود برای استفاده از اینترنت و انواع ابزارهای هوشمند، از این امکانات برای آموزش، سلامت و کارآفرینی بهره ببرند و از خانواده در برابر آسیب های محتمل مراقبت کنند.
گفتنی است این سمینار آموزشی علاوه بر شهرستان ماهدشت و روستاهای آن، در شهرستان های هشتگرد، طالقان و روستاهای تابعه در هفته آینده برگزار خواهد شد.
۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۷

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید